banner238

banner228

banner220

banner245

banner246

banner247

banner319
04 Haziran 2020 Perşembe

MHP Lideri Bahçeli'den 'erken seçim' açıklaması

Bakan Soylu sokağa çıkma yasağının detaylarını anlattı

CNN Türk ekranlarında konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sokağa çıkma yasağının detaylarını canlı yayında anlattı.

10 Nisan 2020 Cuma 23:26
Bakan Soylu sokağa çıkma yasağının detaylarını anlattı
banner266
Bakan Soylu sokağa çıkma yasağının detaylarını anlattı

CNN Türk ekranlarında konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sokağa çıkma yasağının detaylarını canlı yayında anlattı.

REKLAM

İçileri Bakanı süleyman Soylu katıldığı canlı yayında sokağa çıkma yasağına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bu konuda tüm detayları valilerimize gönderdiğimiz genelgede belirttik. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla başından beri devam eden bir süreç işlemektedir. Bu konuda da 4 temel meseleyi asla gözümüzden kaçırmadık. 

1) Kamu düzeni

2) Sağlık sisteminin ayakta kalması

3) Üretim ve tedarik zincirinin devam etmesi

4) Sosyal mesafe ve sosyal izalasyon

Tüm verileri göz önüne aldığımızda Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla ve Sağlık Bakanlığımızla da görüşerek 31 şehir için sokağa çıkma yasağı kararı aldık. Vatandaşlarımızdan talebimiz şudur! Telaşa gerek yok. Yarın fırınlar açık olacak arabalarıyla ekmek dağıtmaya devam edecekler. Sadece marketler açık değil. Türkiye uzun süredir evde kal çağrımıza uymaktadır. Gerekli tedarikleri vardır.  

İçişleri Bakanlığı'nın aldığı sokağa çıkma yasağının detayları belli oldu.

AÇIK OLACAK İŞ YERİ, İŞLETME VE KURUMLAR

a) Ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamül ruhsatlı işyerleri,


b) Tüm sağlık ürünleri ve tıbbi malzemelerin (tıbbi maske dahil) üretiminin yapıldığı işyerleri,

c) Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler,

d) Zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları (huzurevi, yaşlı bakım evi, rehabilitasyon merkezleri, acil çağrı merkezleri vb.)

e) Her bir 50.000 nüfusa bir adet olmak üzere göre valilikler/kaymakamlıklar tarafından belirlenecek akaryakıt istasyonu ve veteriner klinikleri,

f) Doğalgaz, elektrik, petrol sektöründe stratejik olarak faaliyet yürüten büyük tesis ve işletmeler (Tüpraş, termik ve doğalgaz çevrim santralleri gibi)

g) PTT, Kargolar vb dağıtım şirketleri,

h) Hayvan barınak, çiftlik ve bakım merkezleri,

İSTİSNA KAPSAMINDA OLAN VATANDAŞLAR

a- Bu genelgenin (2) numaralı başlığında yer alan “Açık Olacak İşyeri, İşletme ve Kurumlarda” yönetici, görevli veya çalışanları,

b- TBMM çalışanları,

c- Kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanmasında görevli olanlar,

d- Acil çağrı merkezler çalışanları,

e- Birinci derece yakınlarının cenaze defin işlemlerini gerçekleştirecek ve katılacak olanlar,

f- Elektrik, su, doğalgaz, telekomünikasyon vb. kesintiye uğramaması gereken tedarik sistemlerinin sürdürülmesi ve arızalarının giderilmesinde görevli olanlar,

g- Ürün ve/veya malzemelerin naklinde lojistiğinde yurt içi ve dışı taşımacılık kapsamında görevli olanlar,

h- Gazete, radyo ve televizyon kuruluşlarında görevli olanlar,

i- Yaşlı bakımevi, huzurevi, rehabilitasyon merkezleri, çocuk evleri vb. sosyal koruma/bakım merkezleri çalışanları,

j- PTT, kargo ve su dağıtım şirketi çalışanları,

k- Demirçelik ve cam sektörü vb. sektörlerde faaliyet yürüten işyerlerinin, fırın, soğuk hava depoları gibi çalışması zorunlu bulunan

m- Fırınlarda üretilen ekmeğin dağıtımında görevli olan araçlar ve çalışanlar,

n- Kızılay koordinesinde kan ve plazma bağışı için randevusu olanlar,

Belirtilen istisnalar dışındaki tüm vatandaşların evlerinde kalması esastır.

Daha önceki Genelgeler kapsamında düzenlenmiş olan (sağlık ve cenaze için verilen hariç) seyahat izin belgeleri (yola çıkmış olanlar hariç) Pazartesi günü geçerli olacaktır.

Yukarıda belirtilen tedbirlere ilişkin Valiler/Kaymakamlar tarafından ilgili mevzuatı uyarınca gerekli kararların ivedilikle alınması, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyetlere neden olunmaması, alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması hususunda;

Gereğini önemle arz ve rica ederim."Tabela - Neon Tabela - Beylikdüzü Tabela - Beylikdüzü Neon - Beylikdüzü Led - Beylikdüzü - Beylikdüzü Reklam - Beylikdüzü Matbaa -
BEYLİKDÜZÜ TABELA NEON

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Yarın Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz ?

  banner230
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV